Head Eesti Mesinike Liidu liikmed!
Loodame, et te kõik olete terved ja püsite enda ning kõigi teiste tervise hoidmise eesmärgil kodus.
Kuna COVID-19 viiruse levikuga seoses on lähiajal suuremad rahvakogunemised keelatud, siis lähenevat Rahvusvahelist Mesilaste Päeva, 20. mail, tähistame samuti teisiti.
Sloveenia Mesinike Liit (SLM) tegi 2014 aastal algatuse, kuulutamaks 20.mai rahvusvaheliseks Mesilaste Päevaks, et juhtida tähelepanu mesilaste ning teiste tolmeldajate olulisusele ning tõsta inimeste teadlikkust mesilaste rollist meie kõigi elus.
 
SML saatis EML juhatusele ettepanekud rahvusvahelise Mesilaste päeva osas järgmiselt:

 • 1. Kõik rahvusvahelised üritused viia üle aastale 2021,
 • 2. Kohalike, siseriiklike ürituste korraldamisel tuleb järgida iga riigi vastavaid korraldusi ja piiranguid seoses koroonaviiruse leviku tõkestamisega,
 • 3. Mesilaste päevaga seotud teavitus peaks toimuma vaid kas meedia või paberkandja vahendusel.
  Mesilaste päeva tähistamisega seotud tegevused ja üleskutsed peaksid toonitama, kui olulised ja ka ohustatud on mesilased ning teised tolmeldajad tänapäeval. Samuti kutsuma inimesi üles tegema endast sõltuva, et mesilaste olukorda parandada.
 •  
  Üleskutsele kirjutasid alla Dr Peter Kozmus, Apimondia asepresident ja Boštjan Noč, SML president
  Eesti Mesinike Liidu juhatus liitub SML ettepanekutega, seega kõik meie liikmed, kes te olete planeerinud erinevaid tegevusi seoses Mesilaste päeva tähistamisega, leidkem võimalusi rääkida mesilastest ning tõsta inimeste teadlikkust mesilaste olulisusest ning nende hoidmise vajadusest. Sel aastal siis tuleks mõelda nende võimaluste rakendamisele pigem elektroonselt.
  Loodame samuti, et olukord Eestis stabiliseerub kevade jooksul ning saame teiega peatselt kohtuda meie üldkoosolekul.
  Seniks soovime kõigile ilusaid kevadpäevi mesilas toimetades ja eelkõige TUGEVAT TERVIST!
   
  Ikka Teie,
  EML

  Comments are closed.