Aasta Mesinik 2017

Aastast 1998 algas EMLi ajaloos periood, mis kestab järjekindlalt siiani. Igal aastal mesinike sügiseste teabepäevade ajal valime AASTA MESINIKU.
 
Eelnevate Aasta Mesinikega saab tutvuda meie kodulehel.
Käesoleva aasta kandidaadid on välja toodud allpool.
 
Jälle oli see võimalus 4.novembril, kui mesinikud ja meesõbrad kogunesid Olustvere kooli. Valimisel osalesid kõik, kes viibisid saalis. Samuti oli võimalus eelnevalt kirjutada oma eelistus kas e-posti aadressile või saata postituviga kiri saata meie aadressil J.Vilmsi 53g Tallinn.


 
Aasta Mesiniku 2017 tiitli pälvis tihedas konkurentsis Ülo Lippa, esitajad Jüri Kihelkonna MS, Tallinna MS, Maire Valtin.

Ülo Lippa on paljudele tuntud kui Metsamesinik.
Ta on pea alati nõus võõrustama oma mesilas õppegruppe erinevate ürituste raames ja jagab meelsasti infot mesinduse kohta. Pikaaegne mesinduskogemus ja sügavad mesindusteadmised võimaldavad tal särada igas olukorras. Kui on häda käes ja kiiresti abi vaja, siis Ülo on mees, kelle peale saab loota. Ta jätab teinekord omad toimetamised pooleli ja läheb kogenematule mesinikule appi.
Ülot võib nimetada kuldsete kätega mesinikuks. Kui mõne mesindusseadmega midagi viltu hakkab jooksma ja oma mõistus vimkat välja ei suuda nuputada, siis Ülo poole pöördudes leiab probleemile tavaliselt kiire lahenduse.
Ülo mahlakat huumorit märkab igaüks, kes temaga on kokku puutunud.
Käesoleva aasta juunis, lastekaitsepäeva raames korraldatud sülemi alla toomise võistlus näitas, et Ülo on noortele naismesinikele selles vallas võrdne vastane.

Comments are closed.